Darmowe Pozyczki

Ranking darmowych pożyczek przez internet

Biznes XXI wieku – recenzja książki Roberta Kiyosaki

Czy chciałbyś odnieść sukces, prowadzić własny biznes, realizować swoje marzenia? Jeśli odpowiedź na to pytanie brzmi „tak”, to koniecznie musisz zapoznać się z książką „Biznes XXI wieku” Roberta Kiyosaki.

Autor opowiada w niej dlaczego warto założyć własny biznes i jakiego ma on być rodzaju . Zwraca uwagę na to z jakim trudnościami boryka się gospodarka w dobie kryzysu oraz na fakt, że w dzisiejszych czasach żadna posada nie jest bezpieczna, a odsetek osób, które żyją poniżej progu ubóstwa ciągle rośnie. Dodatkowo podkreśla, że szkoła nie przygotowuje w odpowiedni sposób do radzenia sobie z tymi problemami – zamiast przedsiębiorców kształci pracowników.

Książka składa się z trzech części, z których każda podzielona jest na rozdziały. Dodatkowo istotne kwestie są uwypuklone w specjalnych ramkach, aby czytelnik mógł zwrócić na nie uwagę podczas lektury. Niezwykle ważne jest to, że autor prowadzi narrację w pierwszej osobie i bezpośrednio zwraca się do odbiorców. Kiyosaki często przywołuje Kwadrant CASHFLOW, który obrazuje różne metody generowania przychodów pieniężnych. Z pewnością każdy przedsiębiorca powinien się z nim zapoznać i zobaczyć, jak jego działanie opisuje autor „Biznesu XXI wieku” oraz jakich udziela wskazówek, aby z jednej strony kwadrantu przejść na drugą.

Kiyosaki przywołuje w swej książce także wypowiedzi Johna Fleminga, biznesmena i człowieka, który swym zaangażowaniem, obserwacjami i wiedzą stara się pomagać innym w osiąganiu sukcesu. Sposób przytaczania jego wypowiedzi również jest interesujący – obaj panowie jakby rozmawiają ze sobą, a ich odpowiedzi umieszczono właśnie w omawianej tu książce. Uwagi Fleminga idealnie pasują do jej treści, są analogiczne do słów wypowiadanych przez Roberta. Co ciekawe jeden z końcowych rozdziałów został napisany przez żonę autora Kim Kiyosaki, która razem z mężem pracowała na ich wspólny sukces. Natomiast teraz Kim pomaga kobietom w edukacji finansowej, stara się im uzmysłowić, ile są w stanie zrobić, by poprawić swą sytuację materialną i stać się prawdziwymi kobietami biznesu.

W książce „Biznes XXI wieku” omawiane są kwestie network marketingu, który zdaniem autora, jest idealnym sposobem na bezpieczną finansową przyszłość każdego człowieka. W związku z tym przytacza on osiem rodzajów aktywów, za pomocą których można stworzyć majątek. Niejednokrotnie podkreślane jest, że w tym biznesie najważniejsza jest ciągła chęć do nauki, rozwoju osobistego, a jego prawdziwa wartość nie polega na tym, co sam potrafisz zrobić; raczej na tym, co inni będą umieli zrobić tak samo jak Ty.

Autor zwraca uwagę na to, czego osoba działająca w marketingu sieciowym potrzebuje najbardziej, a co schodzi na dalszy plan. Dzięki takim wyjaśnieniom i przykładom osobie, która chciałaby spróbować swoich sił w tej „branży” lub która już w niej działa, ale potrzebuje dodatkowych informacji, dużo łatwiej będzie zrozumieć wszystkie zachodzące tam prawidłowości. Oczywiście, realia rynku amerykańskiego odbiegają od naszego rodzimego, jednak nie przeszkadza to w tym, aby odnaleźć inspiracje i pomysły na zmianę swojego życia.

Moim zdaniem książka „Biznes XXI wieku” Roberta Kiyosaki jest odpowiednia dla wszystkich, nawet niezainteresowanych tematyką biznesową. Jak wszystkie książki tego autora napawa ona chęcią do działania, otwiera nowe, nieznane dotąd perspektywy i uczy, że samo siedzenie w domu i myślenie o swojej działalności, która zapewni dochody do końca życia, w niczym nam nie pomoże, jeżeli nie zaczniemy działać.

Kiyosaki stara się w prostych, trafiających do czytelnika słowach, przekazać nieco swojej wiedzy opartej na własnych doświadczeniach oraz zmotywować do podążania w kierunku wyznaczonych marzeń i celów. W końcowych rozdziałach jeszcze raz konkretnie zaznacza, czego potrzebuje człowiek na początku swej przygody w marketingu sieciowym. Zwraca się oczywiście nie do wymyślonego, abstrakcyjnego adresata, ale bezpośrednio do każdego odbiorcy, czyli do Ciebie, który chcesz zmienić swoje życie, do Ciebie, który nie jesteś stworzony do pracy jako „zwykły, szary pracownik”, do Ciebie, który chcesz spełniać swe marzenia i do Ciebie, który nie boisz się wyzwań i jesteś gotowy na nowe doświadczenia.

Dla większości ludzi to mogą być trudne czasy, ale przed wieloma przedsiębiorcami właśnie teraz otwierają się wspaniałe możliwości. To jest odpowiedni czas na zakładanie własnej firmy. Nigdy nie było na to lepszego momentu! Kiyosaki obala powszechnie znane mity, chce zmienić Twój tok myślenia, bo jak sam twierdzi: Potrzebujesz własnego biznesu. „Biznes XXI wieku” Roberta Kiyosaki to zatem bez wątpienia obowiązkowa lektura dla każdego przedsiębiorcy.

Jeżeli chciałbyś wyrobić sobie własne zdanie o książce to możesz ją zamówić tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *