Darmowe Pozyczki

Ranking darmowych pożyczek przez internet

Recenzja książki Bogata kobieta

Książka „Bogata kobieta”, autorstwa Kim Kiyosaki to poradnik inwestycyjny dla kobiet, które chcą zmienić swoje życie, czyli stać się bardziej niezależne, samodzielne – a co za tym idzie – szczęśliwsze i bogatsze. Co uprawnia Kim Kiyosaki do udzielania tych porad? Przede wszystkim fakt, że zajmuje się inwestowaniem w nieruchomości, dzięki czemu – jak sama pisze – stała się kobietą niezależną, świadomą, dojrzałą, a przede wszystkim kobietą zadowoloną z życia, która stara się realizować własne marzenia. Za jej słowami i radami stoi wieloletnie doświadczenie oraz ogromny majątek, który wraz z mężem- słynnym mówcą motywacyjnym Robertem Kiyosaki- udało jej się zgromadzić.

„Bogata kobieta” to historia Kim oraz jej przyjaciółek, które musiały zmierzyć się z problemami, jakie dotykają każdego z nas. Opowieść rozpoczyna się od lunchu bohaterek w Nowym Jorku, na którym zjawiły się ze wzglądu na „pakt”, jaki zawarły 20 lat wcześniej, gdy były jeszcze studentkami na Uniwersytecie w  Honolulu. To pierwsze spotkanie po tak długim czasie ma na zawsze zostać w ich pamięci. Opowiedziana przez Kim historia, rozpocznie długotrwały proces, który zmieni ich życie. Zmiany te zaprowadzą je do upragnionego celu.

Pierwsza wypowiada się Leslie, która jest rozwiedzioną malarką z dwójką dzieci. Żeby utrzymać rodzinę, musi pracować w galerii sztuki, przez co nie może spędzać wystarczająco dużo czasu z dziećmi.

Kolejna jest Janice, która co prawda prowadzi biznes, jednak musi mu poświęcać całą swoją uwagę i czas, dlatego nie ma siły na rozrywki i  przyjemności.

Następna historia należy do Pat – pisarki, z wielkimi ambicjami. Po studiach rozpoczęła ona pracę w wymarzonym wydawnictwie, później zakochała się i wraz z mężem przeniosła do Dallas. Tam okazało się, że jest w ciąży. Niestety, nikt nie chciał jej zatrudnić, więc musiała zostać w domu –stała się „mamą na pełny etat” z trójką dzieci. Dziś, kiedy dzieci już dorosły, bardzo brakuje jej pisania i pracy, o której wcześniej marzyła. Chciałaby spróbować swoich sił, jednak boi się, że sobie nie poradzi, że ta praca nie przyniesie dochodów, nie pozwoli jej się utrzymać.

Czwarta jest Marty, która po ukończeniu studiów pomagała ojcu w prowadzeniu firmy. Niestety, gdy ojciec zmarł została sama z matką i musiała zacząć ciężko pracować, a początkowo wygodne życie stało się trudne i męczące.

Ostatnia historia należy do Tracy. Tracy jest matką dwójki dzieci, pracuje w dużej korporacji i zajmuje się domem. Mimo, że poziom jej życia jest wysoki, to jest ona zupełnie wypalona zawodowo i zmęczona ciągłą pracą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *