Darmowe Pozyczki

Ranking darmowych pożyczek przez internet

Recenzja Książki Bogaty albo biedny

Trafiłem na tę książkę zupełnie przypadkiem. Nigdy nie uważałem, abym potrzebował motywacji więc nie rozglądałem się za tego typu lekturą. Została mi on polecona w związku z nowymi obowiązkami zawodowymi. A że nie jestem zbyt sceptycznym człowiekiem stwierdziłem, że jeśli ją przeczytam to na pewno mi ona nie zaszkodzi.

Ilekroć everyman zastanawia się nad swą drogą do sukcesu, za każdym razem pojawia się chęć odpowiedzi na bezlitośnie nurtujące pytanie: czy istnieje recepta na sukces, a jeśli tak to jaka? Otóż, w swej przełomowej książce, Harv Eker ujawnia nam to brakujące ogniwo między pragnieniem a osiągnięciem szeroko rozumianego sukcesu finansowego oraz dużo więcej.

Jeśli kiedykolwiek miałeś wrażenie, że nieustannie frapuje Cię kwestia Twojej wolności finansowej lub dręczy Cię fakt, że inni osiągają swoje bogactwo o wiele łatwiej, to zdecydowanie jest to pozycja, która powinna znaleźć się w Twoim domowym księgozbiorze. Jeżeli chodzi o autora, to jest on biznesmenem oraz mówcą motywacyjnym znanym ze swych teorii dotyczących bogactwa (gdy zdecydujesz się na rozpoczęcie lektury dowiesz się o nim o wiele więcej).

Już na samym początku, Harv przedstawia z jakiego powodu miałbyś przeczytać tę książkę i właściwie z czego wynika jego idea, by motywować ludzi w ich dążeniach do zbicia fortuny. Gdy już się tego wszystkiego dowiesz, zaufanie do autora i jego przemyśleń zdecydowanie wzrośnie, tak przynajmniej było w moim wypadku.

Struktura książki jest dość prosta; została ona podzielona na dwie części. Z pierwszej dowiesz się, na czym polega i z czego wynika „twój schemat pieniędzy” oraz jak modelować sposób myślenia na temat finansów. Ogólnie rzecz biorąc, myśli autora są dość celne i przez to wydają się – na pierwszy rzut oka – bardzo proste. Jednak po chwili, można dojść do wniosku, że z powodu tej prostoty ciężko z nich korzystać w życiu codziennym.

Jak to mówią, „pod latarnią zawsze najciemniej”. Pierwszy moment zwątpienia pojawia się, gdy człowiek widzi tzw. „deklaracje”. Mimo, że wcześniej Eker objaśnia, dlaczego jest to świetny sposób, by wprowadzić wszelkie potrzebne zmiany w życie, to i tak z początku wydaje się to niedorzeczne. Ale czy nie warto spróbować? Z resztą, autor dość zmyślnie stara się wpłynąć na ambicje czytelnika tak, by ten zastosował się do jego wskazówek. Uważam, że poza tym można tu znaleźć kilka błyskotliwych i przemawiających przenośni, dotyczących otaczającego nas świata i to nie tylko finansowego.

Ogólnie rzecz biorąc, autor z racji tego, że sam osiągnął spory sukces rości sobie prawo do tego, żeby wykazać, dlaczego stosując własną taktykę przeciętny człowiek osiągnął niewiele. Udowadnia również, że oczekiwanie różnych wyników przy niezmienianej strategii jest czystym absurdem – z czym właściwie trudno się nie zgodzić. Po przeczytaniu tej pozycji, dochodzę do wniosku, że jest ona napisana w dość profesjonalny sposób, wyjąwszy jeden mankament.

Jeśli chciałbyś wyrobić sobie własne zdanie o książce możesz ją zakupić tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *