Darmowe Pozyczki

Ranking darmowych pożyczek przez internet

Recenzja książki Bogaty ojciec, biedny ojciec

Książka zatytułowana Bogaty ojciec, biedny ojciec autorstwa Roberta Kiyosaki jest jednym z najlepiej sprzedających się poradników na temat edukacji finansowej i biznesu nie tylko w  Stanach Zjednoczonych, lecz także na całym świece, o czym świadczy liczba sprzedanych egzemplarzy – około 26 milionów. Została ono napisana w formie zbioru opowieści, które bazują na doświadczeniach Kiyosakiego. W dużej mierze dotyczy ona okresu dorastania i  edukacji autora oraz epizodycznie opisuje jego późniejsze biznesowe dokonania.

Robert Kiyosaki, oprócz kilku pozycji literackich, posiada również spory bagaż doświadczeń związany z  inwestowaniem w przeróżnych gałęziach biznesu, jednak najbardziej upodobał sobie sektor nieruchomości, co sam potwierdza wielokrotnie na stronach swej książki. Jeśli chodzi o  wykształcenie, to autor uczęszczał do Amerykańskiej Akademii Morskiej oraz służył w Marine Corps, jako pilot podczas wojny w Wietnamie. Później rozpoczął pracę dla kilku znanych amerykańskich firm, aby w końcu zostać znanym nauczycielem i mówcą motywacyjnym. Ponadto, stworzył także dwie wersje gry Cashflow oparte na swoich poglądach publikowanych w  książkach.

Jedną z teorii prezentowanych przez Kiyosakiego w książce jest m.in. teza, że Głównym powodem naszych kłopotów finansowych jest to, że mimo długich lat nauki, nie nabywamy w  szkole wiedzy o pieniądzach. Podejrzewam, że większość ludzi na którymś etapie edukacji przeżywało momenty zwątpienia w to, czy naprawdę istnieje sens zgłębiania tak wnikliwie i  drobiazgowo ogromu informacji, szczególnie w dobie mobilnego Internetu przesyconego wiedzą z każdej dziedziny.

Robert Kiyosaki w swej przewrotnie napisanej książce podważa stereotypowe poglądy na temat pieniądza i gromadzenia majątku. Powiedziałbym, że jego spojrzenie na inwestowanie oraz zarabianie pieniędzy stoi w niemałej opozycji do popularnych dziś poglądów, reprezentowanych w tej tematyce. Kontrowersyjne opinie zapewniły mu rozgłos, a bezpośredni i łatwo przyswajalny styl opisu rzeczywistości całą masę czytelników zachwyconych jego książkami. Prócz tego, na poparcie swoich przekonań Kiyosaki posiada spory i stale rosnący majątek. Aby dowiedzieć się jak to osiągnął wystarczy sięgnąć po książkę „Bogaty ojciec, biedny ojciec”. Kiyosaki opowiada w niej o tym, jak począwszy od wieku chłopięcego zdobył odpowiednią edukację w zakresie biznesu i finansów. Przytoczone przez niego historie odnoszą się głównie do odrębnego postrzegania świata pieniędzy przez „bogatego” oraz „biednego” ojca.

Obydwaj starali się ukierunkować młodego Kiyosakiego w odpowiedni według swoich przekonań sposób, co w dużej mierze (jak twierdzi autor), wpłynęło na jego zdolność dokonywania wyborów oraz zapewniło unikalny sposób patrzenia na świat. W jednym z  rozdziałów Kiyosaki w prosty i zrozumiały dla przeciętnego Kowalskiego sposób definiuje aktywa i pasywa i raz na zawsze uświadamia czytelnikowi, że edukacja finansowa to coś, czego brakuje w systemie szkolnictwa, oraz że warto nadrobić stracone lekcje. Jest to też świetna okazja, aby przejrzeć na oczy i zdecydować czy chce się zacząć kształtować swoją własną przyszłość finansową. Oczywiście, doświadczenia autora dotyczą nieco innych realiów gospodarczych (Stany Zjednoczone), ale z pewnością inspirują do kreatywnego myślenia.

Jeśli chciałbyś przeczytać książkę i wyrobić sobie o niej własne zdanie to możesz zamówić ją tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *