Darmowe Pozyczki

Ranking darmowych pożyczek przez internet

Recenzja książki Dotyk Midasa

Donald Trump i Robert Kiyosaki są obecnie uznawani za jednych z najbardziej utalentowanych biznesmenów świata. Z pewnością, uzyskanie tego miana nie przyszło im z łatwością i musieli ciężko na nie zapracować. „Dotyk Midasa” jest książką, w której starają się pokazać czytelnikom, że każdy może zostać przedsiębiorcą, jeżeli podejmie odpowiednie kroki.

Obaj opowiadają w niej nie tylko o swoich sukcesach, lecz także porażkach i doświadczeniach, które dzięki nim zdobyli. Podkreślają również, że w książce nie chodzi o to, by przedstawić gotową drogę do sukcesu, ale żeby dać wskazówki, które pomogą w jego osiągnięciu. Stąd też „Dotyk Midasa” jest odpowiednią lekturą zarówno dla działających już przedsiębiorców, jak i dla tych, którzy tymi przedsiębiorcami chcieliby dopiero zostać, o czym świadczy chociażby zamieszczona w książce dedykacja: Przedsiębiorcom, którzy przezwyciężają obecne trudności i dzięki wytrwałości osiągają sukces. Przyszłym przedsiębiorcom, którzy będą widzieli szanse tam, gdzie inni dostrzegają tylko przeszkody.

Posiadać dotyk Midasa, to móc dotykiem zamieniać wszystko w złoto – tak powinni działać przedsiębiorcy i tak też działają Trump i Kiyosaki, wszystkie podejmowane przez nich działania przynoszą korzyści i zyski.

Książka została podzielona na pięć rozdziałów (analogicznie do pięciu palców ręki obdarzonej dotykiem Midasa). W każdym z nich wypowiadają się obaj autorzy. Pierwszy rozdział to kciuk, który odpowiada sile charakteru. Ukazany jest w nim wpływ porażek na ostateczny sukces. Trump i Kiyosaki podkreślają, że bez popełniania błędów, nigdy nie osiągnie się wyznaczonego celu.

Druga część poświęcona jest koncentracji (palec wskazujący), trzecia marce (palec środkowy), kolejna relacjom między inwestorami, pracownikami i partnerami (palec serdeczny) i piąta dotyczy „drobiazgów”, które wcale takimi drobiazgami nie są (mały palec). Po każdym rozdziale następuje podsumowanie i uwypuklenie istotnych dla przedsiębiorcy kwestii. Całość pisana jest przystępnym językiem, autorzy zwracają się bezpośrednio do czytelnika i stają się dla niego swego rodzaju przewodnikami, mentorami.

Nie traktują ich z wyższością, ponieważ doskonale zdają sobie sprawę z tego jak ciężko było im samym dojść na szczyt, i dlatego chcą pomóc przyszłym przedsiębiorcom na tej jakże trudnej drodze. Atutem „Dotyku Midasa” jest z pewnością fakt, że autorzy opowiadają o własnych doświadczeniach i o wydarzeniach, które miały miejsce podczas rozwijania się ich kariery. Przy czym warto podkreślić, że są uczciwi i nie próbują tych historii koloryzować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *