Darmowe Pozyczki

Ranking darmowych pożyczek przez internet

Jak stworzyć produkt i zacząć na nim zarabiać

Od czego proponuję zacząć ?

Od Stworzenia produktu informacyjnego czyli e-booka. Główna zaletą takiej formy produktu jest niski nakład kosztów przy jego tworzeniu. W zasadzie przy odrobinie wysiłku i umiejętności nakład może wynieść dokładnie 0 zł. Jeżeli produkt zacznie się sprzedawać to wtedy możesz pomyśleć o ulepszeniu go np. zlecając wykonanie okładki profesjonalnej firmie graficznej czy stworzeniu wersji audio. Dodatkowo polecam wtedy wykupić płatna reklamę – jeżeli jeszcze nie zarabiasz to najpierw na nią zarób. Ja wyznaję taką zasadę.

Jeżeli zaczniesz tworzyć własny produkt to wystrzegaj się perfekcjonizmu. Stwórz dobry produkt, nie przejmuj się niedociągnięciami, wprowadź go do sprzedaży i na bieżąco poprawiaj kierując się własnym zdaniem oraz opiniami klientów. Jeżeli będziesz go dopieszczał to wydłuży się czas jego publikacji, a może sie również okazać, że produkt nie będzie się sprzedawał i tylko stracisz czas. Nie myl oczywiście tej rady z tym, że masz tworzyć kiepskie produkty.

Jeżeli produkt się sprzeda to będziesz miał budżet na kolejny, który będziesz mógł stworzył w pełni profesjonalny sposób.

Jak znaleźć pomysł na własny produkt ?

No dobrze, wiesz już co masz stworzyć czyli produkt informacyjny w formie e-booka. Czas znaleźć pomysł i własną niszę. Zacznij od przygotowania kartki i długopisu, następnie zastanów się w czym jesteś dobry, co lubisz robić, czy potrafisz robić coś co jest dosyć rzadkie lub oryginalne. Zaznaczę, że jeżeli już prowadzisz bloga to podejrzewam, że robisz to z pasji i możliwe, że powinieneś zając się właśnie tą tematyką. Może prowadzisz bloga fotograficznego lub na temat tworzenia stron. Jeżeli to robisz to za pewne potrafisz coś w danej dziedzinie i nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale posiadasz wiedzę, za którą inny będą chcieli Ci zapłacić.

Nie rób tego na odwal się. Daj sobie 1-2 dni, wracaj do zapisanych pomysłów i dopisuj co tylko przyjdzie Ci do głowy. Po kilku dniach przeanalizuj w czym najlepiej się odnajdujesz oraz co daje Ci satysfakcję. Tutaj muszę Cię rozczarować, ale na pewno nie trafisz z pomysłem w dziesiątkę za pierwszym razem. Nie zrażaj się i próbuj kolejnych rzeczy. Dla ułatwienia podaję Ci listę tematów, które według mnie są najbardziej pożądane, ale też mocno konkurencyjne:

 1. Odchudzanie
 2. Rozwój osobisty
 3. Podrywanie, uwodzenie
 4. Aktywność fizyczna
 5. Zarabianie pieniędzy
 6. Uroda, zdrowie i moda
 7. Oszczędzanie pieniędzy
 8. Zwierzęta (szczególnie domowe)
 9. Nałogi
 10. Dzieci i ich wychowanie
 11. Darmowe Pożyczki

Grupa docelowa

Kolejną rzeczą jaką musisz zrobić to określić grupę docelową do której skierujesz produkt. Musisz to wiedzieć chociażby dlatego, żeby wiedzieć gdzie i w jakiej formie kierować reklamę Twojego produktu. Postaraj się określić takie informacje jak płeć, przedział wiekowy, wykształcenie, zainteresowania oraz zarobki potencjalnego klienta.

Jak napisać pierwszego e-booka – kilka wskazówek

Po pierwsze e-book wcale nie musi być obszerny, ważne by dawał pożyteczne i skuteczne rady. Jeżeli dobrze opiszesz najważniejsze zagadnienia to możliwe, że e-book będzie miał zaledwie 15-20 stron, ale nie będzie tam zbytniego owijania w bawełnę tylko konkretne działające metody. Jeżeli stworzysz bubel to nawet jeśli uda Ci się go sprzedać to będzie to sprzedaż jednorazowa – klient już nic od Ciebie nie kupi, a możliwe, że zażąda zwrotu.

Tytuł e-booka musi przyciągać czytelnika, wywoływać pożądanie i opisywać co klient zyska po zakupie Twojego produktu. Przykładowo: „jak zrobić 6-cio pak w 2 miesiące”, „jak zarobić 5000 zł w przeciągu tygodnia” lub „5 sposobów pozyskanie 1000 adresów do listy mailingowej”. Możesz również zastosować oryginalny tytuł, a korzyści zawrzeć w podtytule np. „Twój E-biznes – jak stworzyć własny dochodowy biznes internetowy”.

Strona sprzedażowa – to jest zbyt długi temat by opisać go w jednym akapicie, a nawet w jednym artykule. Jeżeli chcesz samemu pisać skuteczne strony sprzedażowe to polecam Ci poszukać kilku książek na temat copywritingu i szerzej zgłębić ten temat.

Odpowiednia Cena

Ostatnią kluczową sprawą jest odpowiedni dobór ceny w stosunku do tematyki i treści e-booka. Jeżeli wiedza jest naprawdę bardzo niszowa i trudno dostępna to myślę, że e-book może kosztować nawet do 60-70 zł.

Jeżeli natomiast jest to nisza, w której panuje duża konkurencja oraz powstało już kilka podobnych produktów to proponuję Ci cenę w przedziale 20-50 zł.

Pamiętam, że sprzedaż pierwszego taniego produktu może być początkiem dłuższej współpracy między Tobą, a klientem. Jeżeli napiszesz dobry materiał, który spodoba i przyda się kupującemu to zyskasz klienta na lata, który kupi u Ciebie jeszcze nie jeden produkt. Skutecznym zabiegiem może być również spore obniżenie ceny np. do 19 zł – to pozwoli Ci sprzedać go większej liczbie osób, automatycznie staną się oni Twoimi klientami, którzy w przyszłości prawdopodobnie nie raz skorzystają z Twoich usług czy produktów.

Myślę, że po dzisiejszym artykule dałem Ci kilka wskazówek na to jak możesz zarobić pieniądze tworząc własne produkty oraz jak proste może być zarabianie na blogu, jeżeli odpowiednio się go wykorzystuje.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapisz się do naszego Newslettera

O Nas
Jesteśmy portalem skupiającym się zarówno na pozabankowych usługach finansowych jak pożyczki (tzw. „chwilówki”) i kredyty jak również na sektorze bankowym – w szczególności skupiamy się tutaj na obserwowaniu rynku kont bankowych. Jesteśmy portalem niezależnym, nie jesteśmy związani żadną umową z firmami, których oferty prezentujemy na naszej stronie. Dzięki temu nasze rankingi pożyczek i kont bankowych są w pełni obiektywne.